Znajdujemy, Finansujemy, Zabezpieczamy Twoje Mieszkanie +48 503 983 765 biuro@nku.com.pl

Domy Energooszczędne

Prefabrykowane domy

Energooszczędne, Ekologiczne, Bezpieczne, Szybkie w budowie i Praktyczne

Realizacja

Dom z katalogu lub z własnego projektu.

Energooszczędne domy prefabrykowane w konstrukcji drewnianej.

Oferujemy państwu domy ciepłe, szybkie w budowie i tanie w eksploatacji.

Oferowany standard wykończenia jest indywidualnie uzgadniany z klientem
i obejmuje wykonanie od stanu surowego zamkniętego do wykonania pod klucz.

Proces uzgodnień i projektowania, pozwala przygotować kompletny i indywidualny produkt, w pełni spełniający Państwa oczekiwania, a sam proces budowy ogranicza się do złożenia gotowych elementów na przygotowanym fundamencie.

W zależności od wielkości domu można się wprowadzić się po ośmiu do dwunastu tygodni.

Dom drewniany prefabrykowany jest:

Energooszczędny

Technologia budowy sprawia, że dom drewniany jest szczelny i nagrzewa się kilka razy szybciej niż budynek murowany. Starannie wykonana izolacja zatrzymuje ciepło w środku co daje ogromne oszczędności w budżecie rodzinnym.

Ekologiczny i Zdrowy

Niemal wszystkie materiały używane do budowy domów są naturalne: drewno, gips, wełna mineralna (produkowana z przetworzonego bazaltu) czy specjalne konstrukcyjne drewniane płyty wiórowe to 95% objętości materiałowej budynku. Drewno jako surowiec naturalny posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza przyjazny mikroklimat w naszym domu.

~

Bezpieczny

Konstrukcja domu wykonywana jest z drewna sosnowego klasy C24 suszonego komorowo do 16% wilgotności, dzięki czemu nie ma w nim żadnych
zarodników pleśni i grzybów. Drewno konstrukcyjne jest czterostronnie strugane przez co jego gładka powierzchnia jest bardziej odporna na działanie ognia.

Szybki w budowie

Budowa domu w technologii szkieletu drewnianego przebiega o wiele
szybciej niż domu w technologii tradycyjnej. Często można się wprowadzać
już po 3 miesiącach. Czas montażu domu na wcześniej przygotowanej
płycie fundamentowej trwa tylko 4-5dni.

Praktyczny

Budownictwo drewniane jest technologią suchą co daje możliwość budowania niezależnie od pogody, nawet zimą. Jedynym elementem wykonywanym na mokro jest płyta fundamentowa. Lekka konstrukcja szkieletowa pozwala na łatwe przebudowy, remonty i naprawy instalacji.

Realizacja przewiduje realizację domów z katalogu lub dowolnie wybranego przez klienta projektu domu, który ulegnie przeprojektowaniu na dom w technologii szkieletowej.

Technologia

Stosowana przez nas technologia wykonywania domów szkieletowych daje możliwość budowy nie tylko komfortowych budynków mieszkalnych. Największą zaletą takich domów jest energooszczędność oraz czas realizacji. W zależności od wielkości domu można się wprowadzić po 8 do 12 tygodni.

Przekrój ściany zewnętrznej

Ściana zewnętrzna domu to jedna z głównych przegród izolujących decydująca o tym, jak ciepły i komfortowy będzie dom. W oferowanych domach stosuje się podwójną warstwę izolacyjną z wełny 15cm + 5cm oraz 15cm warstwę zewnętrzną ze styropianu. Łączna grubość ściany to 38cm, dzięki czemu uzyskują one bardzo dobry wskaźnik przenikania ciepła U=0,113[W/m2 K].

Przekrój ściany wewnętrznej

Ściany wewnętrzne domu są obustronnie obłożone płytą OSB 12mm oraz płytą kartonowo gipsową 12mm co dodatkowo wpływa na usztywnienie konstrukcji domu. Wewnętrzna warstwa wełny mineralnej stanowi dodatkową izolację akustyczną między pomieszczeniami.

Przekrój ściany działowej

Przekrój ściany nośnej – standard deska

Przekrój ściany nośnej – styropian plus

Przekrój ściany nośnej – styropian standard

Poniżej przykładowe projekty gotowych domów:

Katalog przykładowych realizacji

Projekty wraz z wymiarami oraz rozkładem pomieszczeń.

Przydatne informacje

Czy opłaca się budować domy energooszczędne?

Domy energooszczędne – przyszłość budownictwa?

Domy energooszczędne coraz popularniejsze

Dlaczego warto zainwestować w dom energooszczędny?