Znajdujemy, Finansujemy, Zabezpieczamy Twoje Mieszkanie +48 503 983 765 biuro@nku.com.pl

BLOG | PORADY FINANSOWE

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt mieszkaniowy? To pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o zakupie mieszkania/domu korzystając z kredytu. Jak wiadomo, każdy bank podchodzi do klienta indywidualnie, ale zawsze występują warunki, które należy spełnić, aby uzyskać kredyt.

By otrzymać kredyt mieszkaniowy trzeba posiadać przede wszystkim zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa to główny warunek, żeby otrzymać kredyt na mieszkanie. Zależy ona od dochodów kredytobiorcy i od źródła tych dochodów (np. umowa o pracę, zlecenie, działalność gospodarcza). Trzeba również zwrócić uwagę na zobowiązania kredytobiorcy. Każda rata posiadanego kredytu liczona jest do obciążeń, co obniża zdolność kredytową. Jak również kary kredytowe czy limity na rachunku osobistym. Spłacając i zamykając te zobowiązania (karty kredytowe, pożyczki) podwyższamy zdolność kredytową. W sytuacji gdy nie jesteśmy w stanie spłacić posiadanych zobowiązań, nowy kredyt na zakup mieszkania można połączyć z kredytem konsolidacyjnym przeznaczonym na spłatę naszych zadłużeń.

Przed zaciągnięciem kredytu, warto przeanalizować swoją sytuację finansową i zbadać zdolność kredytową. Każdy bank stosuje swoje indywidualne zasady oceny klienta. Odpowiedź na pytanie ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt mieszkaniowy, to po przeprowadzeniu indywidualnej analizy.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: +48 505 923 797