Znajdujemy, Finansujemy, Zabezpieczamy Twoje Mieszkanie +48 503 983 765 biuro@nku.com.pl

BLOG | PORADY FINANSOWE

Remont mieszkania czy też domu można sfinansować na klika sposobów. Najpopularniejszy sposób to wykorzystanie swoich oszczędności, w momencie kiedy ich nie wystarcza, to można się wesprzeć kredytem gotówkowym, pożyczką hipoteczną lub też kredytem mieszkaniowym.

W momencie, gdy korzystamy z pożyczki hipotecznej lub kredytu gotówkowego, pieniądze w ten sposób uzyskane, można wydać na dowolny cel, trzeba jednak pamiętać, że takie kredyty są znacznie droższe. Zaletą kredytu gotówkowego jest szybka i prosta procedura bankowa. Większość banków nie wymaga od klienta zabezpieczeń, wystarczy zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa. W przypadku przyznania kredytu bez zabezpieczenia lub na dowolny cel, ryzyko banku jest znacznie wyższe. Banki rekompensują sobie ponoszone ryzyko wyższym kosztem tego typu pożyczek.

Przy kredycie mieszkaniowym, trzeba będzie uzyskane pieniądze przeznaczyć na konkretnie wskazany w umowie kredytowej cel, czyli remont oparty na kosztorysie. Kredyt mieszkaniowy jest najtańszą opcją, biorąc pod uwagę odsetki, które trzeba będzie zapłacić za korzystanie pieniędzy z banku.

W przypadku kredytu zabezpieczonego hipoteką, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, które towarzyszą przy zaciągnięciu takiego zobowiązania. Do podstawowych zaliczyć można prowizję, wycenę nieruchomości, ustanowienie hipoteki przez bank, wpis hipoteki oraz ubezpieczenie pomostowe. Na niekorzyść takiego rozwiązania wpływa czas oczekiwania na pieniądze. W przypadku kredytu gotówkowego wiele banków deklaruje, że już tego samego dnia są środki na koncie. Nie można tego porównać z czasem oczekiwania na pożyczkę, który może wynieść nawet miesiąc.

Najtańszym sposobem finansowania remontu jest kredyt hipoteczny, biorąc pod uwagę wysokość miesięcznej raty. Podejmując decyzję, trzeba porównać oferty aby mieć pewność dobrego wyboru.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: +48 532 325 613