+48 503 983 765 biuro@nku.com.pl

BLOG | PORADY FINANSOWE

Ostatnio dosyć często procesuję kredyt dla klientów pracujących jako kierowcy międzynarodowi. Przeważnie trafiają do mnie po kilku wizytach w bankach, gdzie dostali informację, że nie posiadają zdolności na potrzebną kwotę, pomimo tego, iż zarobki które osiągają wcale nie są niskie.

Kierowcy mają wynagrodzenie wypłacane w dość specyficzny sposób: część wynagrodzenia wypłacana jest jako podstawa (nierzadko jest to podstawa w wysokości minimalnego wynagrodzenia), a pozostała cześć jest wypłacana w postaci diet lub delegacji. Większość banków ma problem z oszacowaniem realnego dochodu kierowcy lub nie traktuje diet/delegacji jako stabilny dochód, w związku z tym oszacowana zdolność nie wystarcza do zaciągnięcia kredytu w oczekiwanej wysokości.

W swojej ofercie posiadam banki które korzystnie wyliczą dochód oraz zdolność przy takiej formie wynagradzania, dodatkowo dzięki doświadczeniu zdobytemu przy prowadzeniu kilkunastu takich spraw, wiem jakich dokumentów wymaga bank, oraz jak się przygotować do kredytu, aby cały proces kredytowy przebiegł możliwie szybko i sprawnie.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, telefon: 664 065 909