+48 503 983 765 biuro@nku.com.pl

BLOG | PORADY FINANSOWE

Przyczyn odrzucenia wniosku przez Bank może być wiele. Na bazie swoich doświadczeń poniżej prezentujemy te najpopularniejsze:

Zła historia kredytowa

Jeden z najczęstszych powodów odrzucenia wniosku jest zła historii kredytowa. Jeśli w przeszłości ktoś spóźniał się ze spłatą rat kredytu może to spowodować odrzucenie wniosku. Informacje o takich zdarzeniach trafiają bowiem do bazy BIK. Podobnie będzie w sytuacji, jeśli występowały jakieś zaległości w opłacaniu np. rachunków za media czy alimentów. Wtedy możemy być odnotowani w jednym z rejestrów niesolidnych płatników. Na tej podstawie bank może uznać, że pożyczenie nam pieniędzy jest zbyt ryzykowne.

Podawanie nieprawdziwych informacji

Kolejną częstą przyczyną odrzucenia wniosków jest podawanie przez wnioskodawców nieprawdziwych informacji lub takich, których bankowi nie udało się potwierdzić. Np. w zakresie wysokości dochodów. Banki zwykle wymagają potwierdzenia ich wysokości poprzez okazanie zaświadczenia od pracodawcy. Niestety zdarza się, że aby zwiększyć swoje szanse na kredyt, wnioskodawcy fałszują takie dokumenty. Czasami dopisują lub przerabiają kwotę na takim zaświadczeniu. Nigdy nie należy tak postępować, gdyż nie tylko nie dostaniemy kredytu, ale jeśli bank powiadomi policję, to możemy mieć duże kłopoty.

Inne przyczyny

Przyczyną odrzucenia wniosku czasami jest jakiś drobiazg. Może nim być nieco rozmazana pieczątka na zaświadczeniu o dochodach. Inny powód to np. pomyłka w jakichś informacjach wpisanych we wniosku, np. jakaś literówka lub zwykle zapominalstwo. Dlatego zanim wybierzemy się do banku czy doradcy finansowego najlepiej spokojnie zastanowić się, jakie posiadamy kredyty i karty kredytowe oraz ile dokładnie zarabiamy. Warto swój kredyt powierzyć Sprawdzonemu Doradcy, który podczas pierwszego spotkania realnie oceni nasze szanse na kredyt i pomoże nam go uzyskać.